Wrocław, Zabrodzka 2-4

31 lipca 2013 roku zakończyła się budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym zlokalizowanego we Wrocławiu przy ulicy Zabrodzkiej 2-4. 

Teren na której powstała inwestycja składa się z trzech działek o łącznej powierzchni 0,2935 ha. Obiekt swoim wyglądem nawiązuje do estetyki modernistycznej, bryłę budynku stanowią dwie kubatury skupione wokół centralnego dziedzińca połączone ażurową ścianą z przejściem na tereny zielone znajdujące się na tyłach budynku. Zrealizowana inwestycja nawiązuje swoim wyglądem do otaczającej ją wielorodzinnej zabudowy mieszkalnej. Powierzchnia budynku wynosi około 4380 m², kubatura 10678 m³. 

Budynek składa się z czterech kondygnacji naziemnych (parter i III piętra), garażu wielostanowiskowego usytuowanego w podziemnej części oraz komórek lokatorskich. Znajduje się w nim 48 mieszkań o powierzchni w granicach od 39 do 66 m² umieszczonych w dwóch klatkach po sześć mieszkań na każdym piętrze w każdej klatce. Budynek jest wyposażony w windy, dodatkowo mieszkania na parterze posiadają tarasy ogrodowe a lokale na wyższych kondygnacjach balkony. Pod budynkiem znajduje się 47 miejsc parkingowych oraz 3 miejsca postojowe na terenie posesji ponadto w budynku są komórki lokatorskie.

Inwestycja jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymiary wind oraz bezprogowe dojścia do klatek schodowych umożliwiają swobodną komunikację osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Struktura budynku jest żelbetowa- szkieletowa w poziomie piwnic i murowo- żelbetowa na wyższych piętrach. Ściany wybudowane zostały w technologii Silka, dodatkowo docieplone styropianem. Wykorzystano także stropy żelbetowe typu Filigran. Stropodach budynku wykonany został z prefabrykowanych płyt żelbetowych korytkowych ułożonych na murowanych ściankach ażurowych z cegły dziurawki.Budowla posadowiona została na żelbetowej płycie fundamentowej wylewnej.

Więcej informacji na temat inwestycji znajdziecie Państwo na stronie:

www.zabrodzka.pl

Lokalizacja

Layout